Kürtaj

Adıyaman Kürtaj, Aksaray Kürtaj Fiyatları

Kürtaj, rahim içerisinde ki istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılır. Bazı tıbbi durumlar içinde kürtaj yapılmaktadır;

Adıyaman kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

KÜRTAJ ÖNCESİ

Kürtaj işlemi sedasyon anestezisi ile yapılacaksa midenin boş olması önemlidir. İşlemden 5 saat öncesinden hiç bir şey yenilip içilmemelidir, su ve sigara dahil. Düzenli olarak ilaç kullanımı varsa bu ilaçlar işlem yapacak doktora bildirilmelidir. Aspirin grubu kan sulandırıcı ilaçlar, işlem sırasında kanamayı tetikleyeceği için işlem gününden en az 4 gün öncesinden kullanımı kesilmelidir. Kronik bir rahatsızlık varsa (tıbbi öykü) doktora belirtilmelidir. 

KÜRTAJ SONRASI

İşlem sonrasında enfeksiyondan korunmak için ilk 3 hafta cinsel ilişkiye girmemek gerek ve doktorun yazdığı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem sonrasında ki ilk günlerde ayakta banyo yapılmalıdır. Su vücuttan akıp gitmelidir. Vajina su temas etmemelidir. Vajina su,sabun,hijyenik solüsyonlar veya intim jeller ile yıkanmamalıdır. Vajina bölgesi ağız hijyeni gibi olmak zorunda değildir. İşlem sonrasında kasık ağrısı yaşanabilir bu yüzden reçete edilen ağrı kesici ağrı oldukça kullanılabilir. Kürtaj sonrası normal zamanda ki gibi vücut tekrar kendini gebeliğe hazırlmaya başlar bu yüzden işlemden hemen sonra tekrar kürtaj işlemi olmamak için gebelikten korunmak önemlidir. Doğum kontrol hapı veya spiral ile korunulabilir. Korunma yöntemlerinden en etkilisi spiraldir. İşlem sırasında spiral de takılabilir. Ne kadar kısa süreli ve tekrar tekrar kürtaj olsa bile tıbbi bir zararı olmayan işlem olsa bile kadını hem ruhsal hem maddi olarak etkileyebilir. Bu yüzden istenmeyen gebelikten korunulmalıdır. 

Kürtaj sonrası ağrı ile birlikte kanamada görülebilir. Bu kanama, adet döneminde ki kanama dan daha fazla miktarda olursa doktorla irtibata geçilmelidir. Bunlar dışında hastayı endişelendirecek bir durum olduğu zaman işlem yapan doktor ile iletişime geçilmelidir. İşlem bittikten sonra hasta 20-25 dakika dinlendikten sonra günlük hayatına geri dönebilir. Şehir dışı hastaları kürtaj için günü birlik geliş gidiş programı yapabilir. İşlem sonrası takip eden 10-15 aralığında ultrason ile kontrol muayenesi yapılmalıdır. 

KÜRTAJ İŞLEMİ HAKKINDA BİLGİ

Kürtaj, rahim içerisinde ki istenmeyen gebeliği sonlandırmak için yapılır. Bazı tıbbi durumlar içinde kürtaj yapılmaktadır;

  • Kendiliğinden olan düşüklerde rahim içerisinde gebeliğe ait parça kaldı ise 
  • İstenmeyen gebeliği sonlandırmak için 
  • Rahim yapısında kalınlaşma görüldüğünde tanı amaçlı 
  • Şiddetli ve düzensiz kanamalarda tanı amaçlı 
  • Gebelikte tıbbi bir sorun veya anne hayatını tehlikeye sokacak bir durum varsa
  • Patoloji örneği almak için, kürtaj işlemi yapılabilir.

 

KÜRTAJ DA YASAL SINIR

Her kadın kendi rızası ile kürtaj işlemi olabilir ancak bazı yasal prosüdürler vardır;

  • Gebelik 10 haftayı geçmediği sürece
  • 18 yaşından küçükler işleme anne ya da baba refakatinde gelirse 
  • Evli kadınlar da ise eş onayı ile kürtaj işlemi yapılmaktadır.

 

Muayenehanemiz de 12. haftaya kadar olan gebeliklerde işlem yapıyoruz. Gebelikte tıbbi bir problem varsa 12 hafta ve ileriki haftalarda, ancak birden fazla doktorun raporu ile işlem hastanede yapılmalıdır. Kadınlarda ise eş onayı gerekmemelidir. Çünkü her kadın kendi ile ilgili kararları özgür bir şekilde kendisi vermelidir. 3. bir kişinin rızasına ihtiyacı olmamalıdır. 

VAKUM KÜRTAJ 

Kürtaj işlemi vakum yöntemi ile yapılır. İşlem de plastik kanül ve negatif basınçlı enjektör kullanılır. İşlem anestezi altında yapılır. 56- dakika da biten bir işlemdir. İşlem sonrası ultrason kontrolü yapılır ve gebeliği aldıktan emin olduktan sonra hasta anesteziden uyandırılır. Hasta yarım saat dinlendikten sonra günlük hayatına geri döner. Kürtaj işlemi, devlet hastanesinde, özel hastanede, özel muayenehane de ve kliniklerde yapılmaktadır. 

ADIYAMAN KÜRTAJ FİYATLARI

Kürtaj işlemi fiyatımız,

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

Bu fiyatlara, kürtaj işlemi için verilecek tüm hizmetler dahildir. Kürtaj işlemi sırasında smear ve ya hpv alınması, spiral takımı, kan uyuşmazlığı iğnesi ve kızlık zarı dikimi için ayrı üclendirme yapılır.