Kürtaj

Kilis Kürtaj

Kilis Kürtaj, Kilis Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 6-8 dakika arasında biten bir işlemdir. Bu işlem için gerekli olan birkaç husus vardır.

Kilis kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj İşlemi Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; 

Kürtaj işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler şöyledir, işlem anestezi altında olacaksa mutlaka 5 saat aç ve susuz bir şekilde işleme gelinmesi gerekmektedir. Anestezi altında olacak işlem için midenin boş olması amaçlanmaktadır. İşleme gelmeden önce gebelik haftanızı kabaca bilmeniz önemlidir. İşlem sonrası ilk 10- 15 dakika sizi dinlenme odamızda dinlendiriyoruz, siz kendinize geldiğinizde günlük yaşantınıza devam edebileceksiniz.  İşlem sonrası 20 gün cinsel ilişki yasağı var, 20 gün havuz, deniz, jakuzi, hamam yasağımız var, ilk 2 hafta ayakta duş alınması gerekir içeri su kaçırılmaması gerekir işlem bölgesini su ve sabundan uzak tutmalısınız. İşlem sonrası size reçete edilen antibiyotiği mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız. İlk 15 gün kadar ara ara kanamaların ve ağrıların olması da olmaması da normaldir, aklınıza takılan şeylerde bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gebelik Haftası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Gebelik haftası hesaplama şu şekilde yapılır, son adet tarihinizin ilk günü baz alınarak bugüne kadar olan süre zarfında geçen zaman sizin toplam gebelik haftanızı vermektedir. Ödeme açısından ve yasal hafta sınırı açısından son adet tarihini bilmeniz oldukça önemlidir. 

Kürtaj İşlemi İçin Tıbbı Öykünüz Varsa Mutlaka Doktorunuz İle Paylaşmalısınız. 

İşleme gelmeden önce mutlaka varsa kronik bir hastalığınızı, kullandığınız ilaçlarınızı bizimle paylaşmalısınız. Kan sulandırıcı coraspin tarzı ilaçlar işlemi etkileyebilen ilaçlar olmakla birlikte yakın zamanda kullanımınız varsa mutlaka bize danışmanız gerekir. Yakın zamanda gerçekleşen doğumunuz (sezaryen veya normal doğum) fark etmeksizin mutlaka bizimle paylaşmalısınız çok nadirde olsa bazen gebelik kesesi sezaryen yerine yerleşme olasılığı vardır. İşlem öncesi ultrason ile yapılacak olan muayene sonucu doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir. 

VAKUM KÜRTAJ YAPILAN YERLER;

Kürtaj yapan muayenehanelerde, kürtaj yapan devlet hastanelerinde, kürtaj yapan kliniklerde ve kürtaj yapan özel hastanelerde, işlem yapılmaktadır. Kürtaj işlemi devlette de yapılabilmektedir ancak evli ve eş rızası gerektiğinden dolayı kadının hakları kısıtlanmıştır bu nedenden dolayı kürtaj işlemi özel kliniklerde daha sık yapılmaktadır.  

Kürtajdan Sonra Ne Zaman Regl Olunur?

Kürtaj işleminin olduğu günü adetin ilk günü olarak kabul edebilirsiniz. Kürtajdan 3-6 hafta aralığında adet göreceksiniz. Toplam 45 güne kadar adet gecikmesi olma ihtimali vardır. Bu durum oldukça normaldir. İşlemden sonra 46. güne gelmiş ve hala adet olamamışsanız mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Her ne kadar küçük bir ihtimalde olsa bazen işlemden kaynaklı adet gecikmesi olabilir. Aklınıza takılan en ufak bişey de mutlaka haberleşmeliyiz. 

Kürtaj’ın Riskleri Nelerdir?

Kürtaj işlemi Ankara’da muayenehanemizde yapılan yaklaşık 5-10 dakika süresi olan bir işlemdir. Her tıbbi işlemde olduğu gibi kürtaj işlemininde riskleri vardır; 

  • Rahim delinmesi, işlem sonrası durmayan şiddetli kanama, içeride parça kalması  vs gibi durumlar kürtaj işleminin riskleridir. Çok nadir karşılaşılan bu riskler her ne kadar az yaşansa da vardır. Hastanın bunları bilmesi en doğal hakkıdır. Bu nedenden dolayı mutlaka 10-15 gün aralığında kontrole gitmeniz gerekmektedir. 

 

Kilis Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatı muayene anestezi ve kontrol de dahil olmak üzere

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL