Kürtaj

Aksaray Kürtaj, Aksaray Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi rahimde bulunan yabancı maddelerin (kan pıhtısı, şüpheli sıvı birikintileri, istenmeyen ya da kendiliğinden son bulmuş gebelik) kazınarak temizlenmesi yani kürete edilmesi demektir. Günümüzde artık kazıma diye bir yöntem kullanılmıyor onun yerine daha hijyenik, riskleri daha aza indirilmiş, daha kesin sonuca ulaşılan yöntemler tercih ediliyor.

Aksaray kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj İşlemi Hangi Yöntem ile Yapılıyor ?

Günümüzde kürtaj yapan yerler bu işlem için vakumlu kürtaj yöntemini uygulamaktadır. Bu yöntem hem doktor hem de hasta için konforlu ve eski tarz yöntemlere göre daha az risk barındırından bir yöntemdir. 

Kürtaj İşlemi Nasıl Yapılıyor ?

Aksaray kürtaj işlemi için öncelikle hastamızı uyutuyoruz. Bu uyutma işlemine sedasyon ile anestezi denir. Bir çeşit genel anestezi türüdür. Hastaya bir damar yolu açılır ve bu yoldan işlem sırasında uyuması ve hiç bir şey hissetmemesi için bir ilaç verilir ve hasta yaklaşık 8-10 dakika kadar uyur. Eğer hastanın tıbbi şartları müsaitse işlem lokal anestezi ile yapılabilir. Bu anestezide hasta uyanık olur işlem bölgesi lokal olarak uyuşturulur.

Lokal ya da sedasyon anestezisi verilen hastanın 8-10 dakika içinde vakumlu kürtaj yöntemi ile işlemi tamamlanır. 

Önce rahim ağzı spekulum ile açılan hastanın rahmine bu açıklıktan kanül adı verilen bir cerrahi plastik ve tek kullanımlık pipet yerleştirilir. Kanülün dışta kalan kısmıda bir enjektöre yerleştirilir. Bu mekanizmanın uyguladığı ters basınç sayesinde vakumlanarak gebelik kesesi temizlenir.

Kürtaj İşlemi Yasal Süreçleri

Kürtaj işlemi yapılabilmesi için öncelikle hastamızın 18 yaşından büyük olması zorunluluğu vardır. Bu yasal olarak aşılmaması gereken önemli bir süreçtir. Eğer hasta 18 yaşından küçükse yanında anne ya da baba refakati olmaksızın muayene dahi edilmesi mümkün değildir.

Bir diğer husus evlilik konusu. Yasal süreç evli kadınlarda eş onayı zorunlu tutar. Ama böylesi bir konuda kadın tek başına karar verebilmelidir.

Son hususda gebelik haftası. Kürtaj için yasal süre 10 haftadır. On haftayı geçen bir gebeliğiniz varsa işlem ancak sizde ya da bebek de hayati bir tehlike olduğu durumlarda yapılabilir.

Kürtaj Nerede Yapılmalıdır?

Kürtaj işlemi kürtaj yapan tüm devlet hastaneleri, klinik ve muayenehanelerde yapılabilir. Kliniğimizde kürtaj işlemi Op. Dr. Uzay Yıldırım ve uzman ekibi tarafından, son yöntem ve tek kullanımlık aletler ile hasta gizlilik politikası birincil amaç olacak şekilde tüm tıbbi ve hijyenik kurallara uygun olarak yapılmaktadır.

Nadir durumlarda hastanın tıbbi geçmişiyle alakalı olarak işlemi hastanede yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda doktorumuz sizin için en uygun yolu söyleyecektir.

Kürtaj Öncesi Hazırlık

Kürtaj işlemi özel bir hazırlık gerektirmemektedir. Burada en önemli olan şey sedasyon ile işlem olacak hastalar işlem öncesi 5 saat aç ve susuz olacak şekilde gelmelidir (sigara dahil). Bunun dışında özel bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Bir kronik rahatsızlığınız varsa ve buna bağlı kullanılan ilaçlarınız bunları mutlaka bilgi vermelisiniz ki o gün kullanıp kullanmamanız gerektiği ile ilgili size bilgi verelim. Bunlar dışında hakkınızda bilinmesi gereken önemli tıbbi geçmiş detaylarını işlem öncesi paylaşmanız gerekmektedir.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kürtaj işleminden sonra hastamızı  15-20 dakika dinlendirip taburcu ediyoruz. Size antibiyotik ve ağrı kesici yazan bir reçete veriyoruz, antibiyotiğinizi kutusu bitene kadar mutlaka kullanıyorsunuz. İşlem sonrası 20 gün kadar cinsel birliktelik yaşamamalısınız. Yine aynı süre havuz ve deniz aktivitesi yasak. Ayakta duş alın, banyo yapmayın küvete oturmayın. Bu ve bunun gibi tüm detaylar işlem sonrası doktorumuz tarafında size yeniden anlatılacaktır.

Aksaray Kürtaj Fiyatları

Aksaray kürtaj fiyatları yaş, tıbbi geçmiş gebelik haftası gibi durumlara göre değişkenlik göstermekte olup kliniğimizde

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

Kürtaj fiyatlarına muayene, anestezi uygulaması (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj işlemi ve 10 gün içinde yapılacak kontroller dahildir.

Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz

olarak ücretlendirilmektedir.