Kürtaj

Tokat Kürtaj

Tokat Kürtaj, Tokat Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj rahim içine yerleşmiş yabancı cisimlerin ( istenmeyen gebelik, kanamalı alan, ya da endişe edilen parçaların) temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem eski dönemlerde küret yardımı ile kazıma yöntemi kullanılarak yapılıyordu ve bu yöntemde mevcut riskler daha fazla ortaya çıkıyordu. Günümüzde kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır.

Tokat kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj işlemi , özel kliniklerde , hastanelerin kadın doğum bölümünde ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir. Hasta gizliliği açısından kliniğimizde bu konuda çok hassas olmakla birlikte , hijyen ve öz veri ile çalışmaktayız.  Güvenilir ve steril bir ortamda yapılırsa, kürtaj işleminin bütün riskleri en aza indirilmektedir. Kürtaj işleminin ortalama süresi 5-10 dakika arasında sürmektedir, işlem sırasında sedasyon anestezi ile hastamızı uyutmak için Anestezi doktorumuzu çağırıyoruz, 5 dakikalık derin uyku hali olarak da bu anesteziyi tanımlayabiliriz. İşlem sırasında uyuduğunuz için hiçbir şey hissetmiyorsunuz, işlem bitince hemen sizi uyandırıyoruz ve biraz kendinize gelebilmeniz uyku halini atabilmeniz için sizi dinlendiriyoruz,  kendinizi iyi hissettiğinizde sizi kaldırıyoruz, günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Şehir dışından kürtaj işlemi için gelen hastalar yaklaşık 45 dakikasını bu işlem için ayırabilirler. 

Kürtaj işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler 

İşlem sonrası ilk 15 gün ara ara kanamaların ve ağrının olması da olmaması da normaldir, bu kanamalar işlemden kaynaklı kanamalar, adet kanaması değildir,

İşlemi takip eden 3-6 hafta arası adet olmanızı öngörüyoruz fakat 6. haftaya kadar olmama ihtimaliniz var, 6. haftadan sonra da eğer adet olmazsanız mutlaka iletişime geçiniz.

İşlem sonrasındaki 10-15 gün arasında  mutlaka kontrol için muayenehanemize gelmenizi tavsiye ediyoruz.

İşlem sonrası ilk 3 hafta ilişki yasağınız vardır, bu yasağın sebebi işlem sonrası oluşabilecek bir enfeksiyonu önlemektir.

Kürtaj işlemi sonrası size verilen reçetedeki antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ve ağrınız olduğu zaman reçetede de yazan ağrı kesiciyi mutlaka içmenizi öneriyoruz tabi bütün bu ilaç kullanımı hakkında size detaylı bilgi verilecektir. 

İşlem sonrası ilk 2 hafta ayakta duş alınmalı, havuza, denize, jakuziye vb. girilmemesini istiyoruz, unutulmamalıdır ki bütün bunlar işlem sonrası oluşabilecek enfeksiyonları en aza indirmektedir.

TOKAT KÜRTAJ 

Kürtaj fiyatları, gebelik haftası, tıbbi durum, yaş ve buna benzer sebeplerle değişiklik gösterebilmektedir. Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

10 haftadan küçük gebeliklerde kürtaj fiyatımız bu şekildedir. Kürtaj işlemi ile ilgili ekstradan  bir ödemeniz olmayacaktır.

Spiral uygulaması, hpv ya da smear gibi jinekolojik test talepleri ,kan grubu yada kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerektiği gibi kürtaj işlemi dışı durumlarda ek ücretler olabilmektedir.

Kan Uyuşmazlığı ve İğnesi

Mevcut gebelikde annenin kan grubunun Rh (-) negatif  ve babanın kan grubunun Rh (+) pozitif olduğu duruma Rh uygunsuzluğu, yani kan uyuşmazlığı  denir. Bu durumlarda anne adayı ileride yeniden gebe kalmak istediğinde sonlandırılan bu gebelikte ki kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı rahatsızlıkların doğacak bebek de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Böylesine önemli durumlarda, bu hastalıkları önlemek amacıyla işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması uygun olur. Eğer işlem esnasında yaptırmak istemezse hasta işlemden sonra 72 saat içerisinde mutlaka bu iğneyi vurulması gerekmektedir aksi takdirde ileride anne olmak istediğinde gebeliğinde sorun yaşayabilir, olası bir olumsuz durum yaşanmaması adına çok fayda sağlayacaktır.

Kürtaj İşlemi Yasal Süreci

İsteğe bağlı gebelik sonlandırmak için yapılan kürtaj işleminin yasal süresi 10 haftadır. Gebelik 10 haftayı geçmediği sürece bu işlem uygulanabilir. On haftayı geçen gebeliklerde ancak anne ya da bebeğin sağlığını etkileyen ve gerekli test ve raporlar sonucu işlem yapılabilir.Kliniğimizde kürtaj işlemi on iki haftaya kadar yapılmaktadır.

Kürtaj işlemini 18 yaşından büyük her kadın kendi rızası ile bu işlemi yaptırabilir. On sekiz yaşından küçük hastalarımızda anne ya da baba refakati ve onayı olmak zorundadır. 

Evli kadınlar eşlerinin de onayı ile bu işlemi yaptırabilir. Ama evlide olsa her kadın bu işlemi başka başka birinin onayına ihtiyaç olmadan yapılabilmelidir.