Kürtaj

Kırşehir Kürtaj

Kırşehir Kürtaj, Kırşehir Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj rahim içine yerleşmiş yabancı cisimlerin ( istenmeyen gebelik, kanamalı alan, ya da endişe edilen parçaların) temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem eski dönemlerde küret yardımı ile kazıma yöntemi kullanılarak yapılıyordu ve bu yöntemde mevcut riskler daha fazla ortaya çıkıyordu. Günümüzde kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılmaktadır.

Kırşehir kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

  • Kürtaj, çeşitli yöntemlerle rahim içinin istenmeyen gebelikten temizlenmesi, rahim içine yerleşmiş yabancı madde ya da kanamalı bölgenin temizlenmesi, patolojik amaçlı müdahale gibi sebeplerle uygulanır.
  • On haftaya kadar olan gebeliklerde yasal olarak isteğe bağlı gebelik sonlandırma yani kürtaj işlemi yapılabildiği gibi 10 haftayı geçmiş ve doktor onayı ve raporlarla tıbbi tehdit oluşturduğu kanıtlanmış gebeliklerde de kürtaj işlemi yapılabilir. Kürtaj işlemi 12 haftaya kadar özel muayenehane şartlarında yapılabilen bir işlemdir.
  • Bazı özel tıbbi durumlarda işlemi hastanede yapmak daha uygun olacaktır. Bunlar, gebenin ağır akciğer ya da kalp rahatsızlığı varsa, bir yıldan daha  yakın bir zamanda sezaryen yöntemi ile doğum yapılmışsa, ağır ilaç ya da uyuşturucu bağımlılığı varsa, son 1 hafta içinde günlük birden fazla aspirin kullanımı olduysa, bu ve bu gibi durumlarda doktorunuz uygun gördüğü takdirde işlemi hastanede yapmak daha doğru bir adım olur.
  • Kürtaj işlemi için yasal bir yaş sınırı vardır ki oda elbette 18 yaştır. On sekiz yaşından küçük yani reşit olmayan hastalar bu işleme ya da muayeneye gelirken yanlarında mutlaka anne ya da babadan biri ve de kimlikleri olmalıdır. aksi halde işlem yapılmamaktadır.
  • On sekiz yaşını geçmiş yani reşit olan kadınlar ise kendi rızaları ile bu işlemi yaptıra bilmektedirler.
  • Kırşehir kürtaj işlemi, kürtaj yapan devlet hastaneleri, kürtaj yapan özel hastaneler, kürtaj yapan klinik ve muayenehanelerde yapılabilir. Bu işlemi kliniğimizde, tıbbi tecrübe ve hijyenik bir ortamda ve tabii ki hasta gizliliği ön planda tutarak yapmaktayız.
  • Kürtaj işlemi için en çok, güncel, teknik, verimli ve en az riskli olarak uygulanan yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir. Bu yöntem sırasında sedasyon anestezi ile uyutulan ya da lokal anestezi ile işlem bölgesi uyuşturulan hastanın rahim içine yerleştirilen bir kanül denilen tek kullanımlık tıbbi plastik bir pipetin dışta kalan kısmı bir enjektöre takılır ve bu düzenek sayesinde uygulanan vakumlama yöntemiyle rahim içine yerleşen istenmeyen gebelik kesesi temizlenir.
  • Özellikle sedasyon anestezi alacak hastaların işlem öncesi 5 saat su ve sigara dahil olmak üzere bir şey yiyip içmeden gelmeleri uygun olacaktır. Yine işlem öncesi hastanın tıbbi geçmişini doktoru ile taşıması işlem ve riskleri açısından büyük önem arz etmektedir. Yaş, daha önce doğum yapıp yapmadığı, yaptıysa doğum şekli ve en son ne zaman doğum yaptığı, kendisinin ve eşinin/partenerinin kan grubu, alkol, uyuşturucu ya da sigara gibi bağımlılıklar başlıca vermeniz gereken tıbbi bilgilerdendir.
  • Kürtaj işlemi yaklaşık 8-10 dakika süren bir işlem olup toplamda kliniğimizde geçireceğiniz süre normal şartlarda en fazla 45 dakikadır. Dolayısıyla il dışından gelecek hastalarımız günü birlik gidiş-dönüş programı yapabilirler.
  • İşlem sonrasında 10-20 gün aralığında kontrole gelmeniz uygun olur. Bu süreçte ara sıra adet kanaması gibi kanama ve ağrı yaşayabilirsiniz endişe etmeyin. Üç hafta cinsel ilişkiye girmeyiniz, havuz ve denizden uzak durunuz. Reçetesini verdiğimiz antibiyotiği kutu bitene kadar mutlaka kullanınız. Kısacası rahminiz bu süreçte enfeksiyona açık olacağı için enfeksiyon kapmasına sebep olacak her türlü ortam ve aktiviteden 3 hafta uzak durunuz.
  • Kırşehir Kürtaj işlemi için uygulanan kürtaj fiyatı hastanın tıbbi durumu, yaşı ve gebeliğin büyüklüğü, lokasyon, tecrübe gibi sebeplerle farklılıklar gösterebilir. Bizim kliniğimizde

   (Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

   • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
   • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL
  • olan kürtaj fiyatının içine işlem, anestezi, muayene ve kontrol olmak üzere tüm süreçler dahildir.
  • Kürtaj işlemi için bu fiyatlar dışında bir ödemeniz olmamakla beraber hastanın isteği doğrultusunda yapılan ek işlemlerde bilgi ve istek doğrultusunda ek ödemeler olabilir. Örneğin; smear ya da hpv gibi jinekolojik testler, kan grubu için kan tahlili ya da kan uyuşmazlığı var ise mutlaka vurulması gereken kan uyuşmazlığı iğnesi ücreti gibi.