Kürtaj

Erzurum Kürtaj

Erzurum Kürtaj, Erzurum Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi 7 – 10 dakikada biten bir işlem olmakla birlikte ağrılı bir işlemdir. Hiç doğumu olmamış kadınlarda genellikle ‘Sedasyon Anestezi’ ile işlemin olmasını tercih ediyoruz. Sedasyon anesteziyi  derin uyku hali olarak da anlatabiliriz. İşlem süresince uyuyabilmeniz için kolunuzdan bir damar yolu açılır ve anestezi doktorumuz ilacınızı kolunuzdan açılan bir damaryolu size verir. Yaklaşık 7-10 dakika süren işlemde, işlem sonrası hemen uyanırsınız, ve böylelikle hiçbir şey hissetmezsiniz.

Erzurum kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Önceden normal doğumu olan kadınlarda isteği üzerine ve sağlık durumu göz önünde bulundurularak lokal anestezi ile de kürtaj işlemi yapılabilir. Lokal anestezinin yapılmasının amacı ağrıyı en aza indirmektir. Herhangi bir anestezi işlemi uygulanmadan kürtaj işlemi yapılamamaktadır. Sedasyon anestezi için midenin boş olması gerekmektedir bu sebeple hastanın mutlaka işleme gelmeden 5 saat öncesi itibariyle yeme içmeyi kesmesi gerekmektedir. Buna su ve sigara da dahildir.

İşlem öncesi hastanın jinekolojik muayenesi yapılır ve sağlık durumu değerlendirilir, kan grubu öğrenilir eğer pozitif ise bir sorun teşkil etmemektedir, lakin negatif ise kan uyuşmazlığı var demektir ve bunun için kan uyuşmazlığı iğnesi yapılmalıdır. Bu iğne şu anki gebelik için önem arz etmemektedir ilerideki hamileliklerde bebeğe aktarılan kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı rahatsızlıkların doğacak bebek de ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir.

Böylesine önemli durumlarda, bu hastalıkları önlemek amacıyla işlem sırasında mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması uygun olur. Eğer işlem esnasında yaptırmak istemezse hasta işlemden sonra 72 saat içerisinde bu iğneyi vurdurması ilerideki gebeliklerinde sorun yaşanmaması adına fayda sağlayacaktır.

İşlem sonrası ilk 14 gün ara ara kanamaların ve ağrıların olması normaldir, olmaması da normaldir. Her bünye farklı olduğu için her iki durumu da kabul ediyoruz. Ağrı olması durumunda işlem sonrası size yazılan reçetedeki ağrı kesiciyi içmenizi öneriyoruz. İşlem sonrası kanamaların olması normaldir, bu kanamalar adet kanaması değildir, işlemden kaynaklı kanamadır. İşlem sonrasında size yazılan reçetedeki antibiyotiği düzenli olarak bitirmenizi istiyoruz.

Enfeksiyon riskini en aza indirebilmek adına yine işlemden sonraki ilk 10 gün havuza, denize, hamam vb. girmemenizi, ayakta duş almanızı ve 3 hafta ilişki yasağına uymanızı öneriyoruz. Bütün bu tedbirlere uyduğunuz müddetçe enfeksiyon riskini en aza indirmiş olacaksınız.

Erzurum Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları, gebelik haftası, tıbbi durum, yaş ve buna benzer sebeplerle değişiklik gösterebilmektedir. Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL
olarak belirlenmiştir.

10 haftadan küçük gebeliklerde kürtaj fiyatımız bu şekildedir. Kürtaj işlemi ile ilgili ve sonrasında yapılan kontrol muayenesi için ekstradan  bir ödemeniz olmayacaktır.

Spiral uygulaması, hpv ya da smear gibi jinekolojik test talepleri ,kan grubu yada kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerektiği gibi kürtaj işlemi dışı durumlarda ek ücretler olabilmektedir.

Gebelik Haftası Hesaplaması Nasıldır?

Gebelik haftası hesaplanırken son adet tarihinin başlangıcının  bilinmesi gerekmektedir. Son adet tarihinden bugüne kadar geçen gün sayısı   bize gebelik haftası ile ilgili rakamsal bir tahmin imkanı sağlar. Kanda bakılacak gebelik testi de hafta hesaplaması için tahmini bir fikir vermektedir. Ama unutulmaması gerekir ki, gebelik haftası ile ilgili net sonuca ancak ultrason ile yapılan muayene ve ölçümler sonucunda ulaşılır. 

Kürtaj ve Sonrasında Olabilecek Riskler

Ateş ya da enfeksiyonel durumlar,

Regl kanamasından daha yoğun bir şekilde kanama ile karşılaşmak,

Rahim delinmesi,

Rahim içinde parça kalması,

Gebeliğin devam etmesi,

Anestezi bazlı bazı komplikasyonlar,

Beklenmeyen bir durumda ya da sizi endişelendiren herhangi bir durumda mutlaka iletişime geçiniz.

Bu riskler sıklıkla karşılaşılan riskler olmamakla birlikte her tıbbi işlem gibi kürtajın da riskleri vardır.