Kürtaj

Konya Kürtaj

Konya Kürtaj, Konya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj (küretaj) işlemi, istenmeyen gebeliklerin tıbbi bir müdahale ile kazınması demektir. Günümüzde kürtaj yapan doktorlar artık kazıma yöntemi değil genellikle vakumlu kürtaj yöntemi kullanmaktadırlar. 

Konya kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj işlemi, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması, düşük yapan kadınlarda içeride kalan parçaların temizlenmesi, rahim içerisine yerleşmiş yabancı maddelerin patolojik olarak incelenmesi gibi durumlarda uygulanabilir.

Kürtaj Hangi Haftalar Arasında Yapılır?

Kürtaj işlemi, gebelik kesesi görünmeye başladığı andan itibaren (yaklaşık 3-4 hafta) yasal olarak 10 haftaya kadar yapılabilmektedir. Anne ya da bebeğin sağlığını olumsuz etkileyen koşullar olduğunda kürtaj doktor tavsiyesi ve gerekli heyet raporu alındığında 10 haftayı geçen gebeliklerde de kürtaj işlemi yapılabilmektedir.

Konya Kürtaj İşlemi Yapılan Yerler

Kürtaj işlemi yapan hastaneler, özel klinikler ve muayenehanelerde bu işlemi yaptırabilirsiniz. Kliniğimizde hastamızın tıbbi durumu göz önünde bulundurularak 12 haftaya kadar gebelik sonlandırma işlemi yapılmaktadır. Hastamızın 12 ay içerisinde sezaryen doğum yapmış olması, son bir hafta içerisinde yoğun bir şekilde aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaç kullanımı olması, akciğer ya da kalp rahatsızlıkları olması durumunda işlemi hastane koşullarında yapmak gerekebilir.

Gebelik Haftası Hesaplama

Gebelik haftası hesaplamak için son adetinizin ilk günü baz alınır. Ancak net hafta ultrason ile yapılacak olan muayene sonucu belli olacaktır

Kürtaj İşlemi İçin Randevu Gerekli mi?

Kliniğimize gelmeden en az bir gün önceden arayıp randevu alabilir, il dışından gelecekseniz günü birlik geliş – dönüş programı yapabilirsiniz. Gün içerisinde aramanız halinde de mutlaka yardımcı oluyoruz.

Kürtaj İşlemi Öncesi Yapılması Gerekenler

Kürtaj işlemi yapılmadan önce mutlaka tıbbi durumunuzu bize anlatmanız gerekir. Varsa kronik bir hastalığınız, sürekli bir ilaç kullanımız, son bir hafta içerisinde aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaç kullanımız gibi aydınlatıcı bilgileri vermeniz çok önemli. 

Kürtaj işlemine gelmeden önce en az 5 saat su ve sigara dahil hiç bir şey yiyip içmemelisiniz. Yani mideniz boş olmalı.

Alkol, sigara uyuşturucu madde gibi bağımlılıklarınız varsa bunları mutlaka belirtmelisiniz.

Kürtaj İşlemi Nasıl ve Ne Kadar Sürede Yapılır?

Kürtaj işlemi vakumlu kürtaj yöntemi ile yapılır. Tek kullanımlık kanül adı verilen plastik pipetler bir vakum enjektörü ucuna takılır ve vakumlama yapılarak rahim içerisine yerleşmiş gebelik kesesi temizlenir. Kürtaj işlemi sedasyon (derin uyku hali) anestezi ya da lokal (bölgesel) anestezi uygulanarak yapılır. Anestezi seçimi tıbbi durumunuz ve tercihleriniz göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. İşlem yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir.

Kürtaj İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Kürtaj işlemi bittikten sonra sizi 15-20 dakika kadar dinlenme odamızda dinlendiriyoruz. Kendinizi iyi hissettiğiniz zaman kliniğimizden ayrılarak günlük yaşantınıza geri dönüyorsunuz.

İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz.Antibiyotiği kutu bitene kadar kullanmanız gerekmektedir. Ağrı kesiciyi ağrınız oldukça almanız yeterli olacaktır.

İşlemi takiben 3 hafta cinsel ilişki yasağınız bulunmakta yine bu süre zarfında deniz, havuz gibi enfeksiyon kapmasına sebep olabilecek aktivitelerden uzak durmalısınız. 

Kürtaj işlemi sonrası 10-15 gün kadar adet kanamasına benzer kanama ve ağrılarınız olabilir. İlk adetinizi 3-6 hafta aralığında görürsünüz.

Kürtaj işlemi yaptırdıktan sonra 10-15 gün içerisinde kontrole gelmenizde fayda var.

Konya Kürtaj Fiyatları

Kliniğimizde kürtaj ücreti (muayene, anestezi, kontrol dahil) nakit olarak ;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

Annenin kan grubu Rh negatif, babanın kan grubunun Rh pozitif olduğu durumlarda kürtaj sonrası mutlaka kan uyuşmazlığı iğnesi yapmamız gerekiyor.

Bazı hastalarımız işlem sırasında spiral (ria) takılmasını talep ediyorlar.

Kürtajdan bağımsız olarak gelişen yukarıdaki ve benzeri durumlarda ek ücretler ödemeniz gerekebilir.

Son olarak;

Kliniğmizin en büyük önceliği ve ilkesi gizlilik ve hasta mahremiyeti. Hastalarımızın bilgileri ya da bura da yapılan muayene ve işlemleri hiç bir resmi kurum ya da kuruluşla ve 3. kişilerle paylaşılmamaktadır.

Konya kürtaj fiyatları, Konya kürtaj yapan yerler, Konya kürtaj yerleri, Konya kürtaj fiyatları 2020, Konya kürtaj yapan doktorlar 2020, Konya’da kürtaj yapan hastaneler, Konya çocuk aldırma, Konya bebek aldırma, 2020 kürtaj fiyatları, 2020 kürtaj ücretleri, Konya kürtaj tavsiye, Konya vakumlu kürtaj, Konya’da vakum kürtaj, Konya ucuz kürtaj, Konya ucuz kürtaj yapan yerler, Konya kürtaj yapan poliklinikler, Konya kürtaj ücretleri, Konya kürtaj forum, Konya jinekolog kürtaj, Konya kürtaj Konya’da kürtaj, Konya özel kürtaj, Konya jinekolog kürtaj fiyatları, Konya kürtaj klinikleri, Konya kürtaj yaptırmak istiyorum, Konya kürtaj yaptırmak, Konya kürtaj yapan bayan doktorlar, Konya kürtaj ne kadar, Konya kürtaj nerede yapılır, Konya kürtaj nasıl yapılır, Konya kürtaj nerede yaptırabilirim, Konya kürtaj nasıl yaptırabilirim, Konya kürtaj muayenehane, Konya kürtaj merkezi, Konya kürtaj merkezleri, Konya kürtaj yapan merkez, Konya kürtaj yapan merkezler, Konya kürtaj nedir, Konya kürtaj olmak istiyorum, Konya’da kürtaj fiyatları, Konya’da kürtaj yapan doktorlar, Konya’da çocuk aldırma, Konya’da bebek aldırma, Konya vakumla kürtaj, Konya’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Konyadaki kürtaj klinikleri, Konya’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Konyada nerede kürtaj yapılır, Konya’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Konya’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Konya’da kürtaj olmak istiyorum