Kürtaj

Afyon Kürtaj

Afyon Kürtaj, Afyon Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj işlemi, rahim içerisine yerleşmiş istenmeyen gebelikleri ya da düşük ya da gelişiminin durması sebebiyle kendiliğinden sonlanmış gebeliklerde gebeliği sonlandırmak veya rahim içinde  belirlenen yabancı madde, kan pıhtısı, kanamalı alan patolojik inceleme sebebiyle parça alınması, patolojiye gönderilmesi gibi durumlarda rahim içerisini temizlemek amacıyla uygulanan bir tıbbi yöntemdir.

Afyon kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, geçmiş olsun.

Ben Op.Dr.Uzay Yıldırım,

Muayene, anestezi (lokal anestezi ya da sedasyon), vakum kürtaj ve 10 gün içinde yapılacak kontrollerin fiyatı;

8 haftadan küçük gebeliklerde: 1500 TL

8-10 hafta arası gebeliklerde: 1750 TL

Kürtaj işleminden önce mutlaka doktorunuza geçmişiniz hakkında tıbbi tüm detaylı bilgiyi veriniz. Geçirmiş olduğunuz ya da devam etmekte olan hastalıklarınız, varsa sürekli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız, alkol – sigara – uyuşturucu gibi bağımlılıklar, kan grubunuz,  son bir yıl içerisinde sezaryen doğumunuz ve daha önceden olan doğumlarınız, geçirdiğiniz ameliyatlar gibi bilgileri mutlaka işlem öncesi doktorunuzla paylaşınız.

Kürtaj İşlemi Sonrası

Kürtaj işlemini takip eden günlerde  10-15 gün sonra kontrole gelmenizi bekliyoruz. Gelmemeniz durumu sıkıntı yaratmaz, işlem sonrası kontrolünüz yapılıp işlem öyle tamamlanıyor.

Kürtaj işlemi yapılan hastamızı işlem sonrası 10-15 dakika kadar dinlendiriyoruz. İşlem sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz. Antibiyotiği kutu bitene kadar, ağrı kesici ağrınız oldukça kullanmanızı öneriyoruz, ağrınız olmadığı zaman içmenize gerek yoktur . İşlemi takip eden ilk 15 gün ara ara adet ağrısı gibi ağrı ve kanamalarınız olabilir de hiç bir kanama yada ağrı olmayabilir de, iki durumda normaldir sizi endişelendirmesin. Yine de sizi şüpheye düşüren bir durum gelişirse mutlaka bizimle iletişime geçin.  İşlem sonrası 3 hafta kadar cinsel ilişki yasağınız var. Yine aynı süre kadar ayakta duş alın, banyo yapmayın ya da işlem bölgesine özel bir hijyenik metod kullanmayın. Bu süre zarfında deniz havuz gibi enfeksiyon kapmasına sebep olacak yerlerden uzak durmanızı öneririz. 

Aklınıza takılan her soru ve sorunda mutlaka bize yazıp danışmaktan çekinmeyin.

İşlem sonrası ilk adetinizi, 3-6 hafta aralığında yani 45 gün içerisinde görmenizi öngörüyoruz . Aksi bir durumda mutlaka bizimle iletişime geçin.

Kürtaj işlemi sonrası adet sancısına benzer 1-2 hafta ağrınız olabilmektedir, bu ağrılar normaldir. Rahimde oluşan gebeliği sonlandırılınca her halükarda orada bir işlem olmasından kaynaklı ara kanamalar,  lekelenmeler ve ağrılar olması ve olmaması da bu işlem olan hasta için normaldir, her

 bünye farklı olduğundan dolayı şu tarz ağrılar bu tarz kanamalar gibi bir genelleme yapılmamakla birlikte sadece adet kanamasına benzer bir kanama ve ağrıyı örnek gösterebiliriz, ağrının şiddetine ve şekline göre ağrı kesici kullanım gereksinimlerinizi düzenleyebilirsiniz, eğer adet dönemleriniz çok ağrılı geçiyorsa ağrınızı hissettiğiniz zaman gecikmeden ağrı kesicinizi içmenizi öneririz, bunu ağrınızı kontrol altına almak amacı ile yaptığınızı belirtmek isteriz. Ağrınız olmadığı zaman ağrı kesici içmenize gerek yoktur. İşlem sonrası verilen reçetenizde yazan antibiyotiği düzenli olarak sabah ve akşam tok karna 12 saatte 1 kez içecek şekilde kullanmanızı istiyoruz.

Kürtaj yaptıran kadının kan grubu negatif eşi / partnerinin kan grubu pozitif olduğu zaman ortaya çıkan duruma rh uygunsuzluğu denilir. Böyle durumlarda ileride doğacak bebeklerde bu gebelikte ki olası kan uyuşmazlığından kaynaklı kalıcı hastalıklara meydan vermemek için işlem sırasında yada işlemden sonra ki 72 saat içerisinde bir de kan uyuşmazlığı iğnesi yapmak gerekir. Bu iğne ileride hamile kalındığında büyük önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki Rh uygunsuzluğu için yapılan bu iğne şu anki gebelik için değil ileride oluşacak gebelik için önemlidir. 

Kliniğimizde kürtaj fiyatları;

Muayene, anestezi, işlem ve kontrol dahil olmak üzere nakit olarak;

(Detaylı bilgi için kürtaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

  • 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL
  • 8-10 hafta arası gebeliklerde 1750 TL

olarak belirlenmiştir.